2 příspěvky / 0 new
Poslední
Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 1 rok 3 týdny zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Body: 1
TISKÁRNA

ahoj,jsem Linuxový začátečník-ale doslova :-( kvůli přechodu na Linux musím oželet jinak skvělou tiskárnu Kyocera FS-720-žel,stvořena pouze pro Blindows. Moje otázka zní: máte někdo tip na levnou čb laserovou tiskárnu, která 100% poběží v OpenSuse 10.2. ?

Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
Nevím, ale snad pomůže

Nevím, ale snad pomůže třeba to: http://www.linuxprinting.org/printer_list.cgi

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 1 rok 3 týdny zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Body: 1
díky za tip,nicméně

díky za tip,nicméně odpověď jsem našel jinde-jestli to pomůže i někomu jinému,zde je můj tip- Samsung ML-1610,linuxové ovladače přímo od výrobce,sena cca2000,-Kč...

Ziletka
Obrázek uživatele Neznámý
Jen tak na okraj.

Zde by bylo nejlepší kdyby někdo poradil podle svých konkrétních zkušeností. I když má daný výrobce pro danou tiskárnu linuxové ovladače, ještě to neznamená že je to dobrá volba.

Já mám například Canon iP4200. Canon má pro tuto tiskárnu Linuxové ovladače, ale srovnávat je s ovladači pro Windows je nemyslitelné.

Co mě nejvíce na těchto ovladačích chybí je nepodpora černobílého tisku. Pokud to tedy přímo nepodporuje aplikace, ze které tisknu (např OpenOffice), tak vše tisknu barevně (např. z KPDF, KWrite atd.).

O nepodpoře tisku na CD/DVD média a dalších věcech raději nemluvím.

Neznámý
Obrázek uživatele Neznámý
Myslim, ze cokoliv od

Myslim, ze cokoliv od Hewlett Packard je dobra volba. HP vetsinu svych tiskaren, pokud vim, podporuje i v Linuxu.

Obrázek uživatele Luke7
Offline
Naposledy viděn: 7 let 1 měsíc zpět
Připojen: 27.06.2006 - 20:12
Body: 0
mohu jen souhlasit, moje

mohu jen souhlasit, moje hps1350 tiskne pod 10.2 stejně krásně jako pod win, podporuješ kvality tisku a pod. a nemusel sem nic stahovat, všechno šlo hezky na pár kliknutí

Luke7

Obrázek uživatele JirkaZ
Offline
Naposledy viděn: 1 měsíc 4 týdny zpět
Připojen: 17.10.2006 - 19:12
Body: 57
Ano, mám,

v podstatě jakákoliv starší tiskárna od HP, tedy ne "GDI" (což je bazmek, kdy většinu funkcí tiskárny přebírá procesor v připojeném PC a to samozřejmě primárně nebo dokonce pouze pod Windows - tím se HW tiskárny zjednoduší a lze prosazovat vohnoutský (c)D-Fens přístup levně - ještě levněji - skoro zadarmo při zdánlivém nerespektování ekonomicko-fyzikálních zákonitostí).

Konkrétněji: dodnes nedám dopustit na řadu HP LaserJet 5L/6L, což je tiskárna, která funguje opravdu úplně všude, DOSem počínaje. Podobně se možná chovaly (nutno ověřit) i novějsí modely, třeba z řady HP LJ 1100 apod.

Dnes se vyprodává řada takových tiskáren ve specializovaných firmách s "repasovanou" technikou. I když to se skutečným významem slova repase nemívá moc společného (ty firmy ono zboží spíš jen přeprodávají), tak tam lze často nakoupit hodně muziky za málo peněz a zpravidla i se zárukou. Technika pochází od velkých zahraničních firem (banky apod.), kde jí obměňují v cyklech bez souvislosti s tím, v jakém je stavu.

www.levnapc.cz
www.eurotech.cz

a řada dalších.

JirkaZ

Obrázek uživatele kikapu
Offline
Naposledy viděn: 1 rok 3 týdny zpět
Připojen: 10.01.2007 - 19:02
Body: 1
TISKÁRNA VYŘEŠENA

tak a mám ho doma- Samsung ML-1610,čb laser a vše v pohodě,moji defacto novou nelinuxovou Kyoceru mi v tom krámu vzali za rozumný peníz zpět,byl jsem mile překvapen,u nás-v České Lípě-je to jednak nejlevnější obchod,takže tohle bylo velké gesto navíc.Á propos-ještě běžím na PC pod obojím a tak mohu srovnávat-je to sice prkotina,ale v XP trvala instalace o dost déle...

Mentere
Obrázek uživatele Neznámý
Tip

Tuším, že tady určitě pochodíš - https://www.technimax.cz/blog/produktove-tipy/jak-vybrat-tiskarnu - kdyžtak podpora funguje na 100% máme s nimi ve firmě super zkušenost!